Witryny cukiernicze – obowiązkowy sprzęt w każdej cukierni

Bardzo często zakładanie własnego biznesu wiąże się z dużymi (i niejednokrotnie jednorazowymi) wydatkami. Czasami na niektóre elementy jego wyposażenia, trzeba odkładać przez długie miesiące. Przykładem takiej dużej inwestycji w cukierni, są np. witryny cukiernicze.

Niska temperatura

Najważniejszą funkcją witryn cukierniczych (o której zresztą zostanie się poinformowanym w sklepie z akcesoriami dla cukierni i piekarni), jest funkcja chłodząca. Rolą takiej witryny jest schłodzenie powietrza do temperatury kilku stopni Celsjusza. Tak niska temperatura sprawia, że przechowywane artykuły znacznie dłużej zachowują swoją trwałość.

Zasilanie

Ważną kwestią w przypadku witryn cukierniczych jest zasilanie. Najczęściej opiera się ono na klasycznym napięciu rzędu 230V. Ważną informacją, jaką powinien podać sklep z akcesoriami dla cukierni i piekarni, będzie oczywiście moc znamionowa, która w przypadku witryn kształtuje się na poziomie kilkuset Wat.

Czynnik chłodniczy

Ważnym elementem każdej witryny jest oczywiście czynnik chłodniczy. Informacja na jego temat zostaje podana przez producenta. Jest to niezmiernie istotne, ponieważ ewentualne napełnianie czynnikiem musi obejmować dokładnie ten sam czynnik, który był zainstalowany w witrynie cukierniczej od samego początku.