Czy świeczki na torcie są ważne?

Urodziny są przez jednych celebrowane bardzo uroczyście, a przez innych nieco mniej albo celebrowane wybiórczo. Bez względu jednak na to, czy ktoś świętuje każde urodziny, czy tylko te szczególne jak pierwsze, osiemnaste, czy czterdzieste warto uświetnić taką uroczystość tortem. Jednocześnie na takim torcie nie powinno zabraknąć pewnego akcesorium, a są nim świeczki urodzinowe.

Urodziny a tort

swieczki urodzinowe

świeczki urodzinowe kupisz w Polmarkus

Tort urodzinowy jest czymś zarówno standardowym, jak i tradycyjnym i trudno sobie wyobrazić świętowanie bez tego cukierniczego smakołyku. Nawet nastawieni nowocześnie do życia nastolatkowie nie szydzą z wnoszonego do pomieszczenia tortu o ile nie zabraknie świeczek na torcie, gdyż bez nich najpiękniejszy nawet tort będzie niedopełniony. Jest to o tyle istotne, że jakkolwiek solenizantom składa się życzenia, to mają oni również niejako zwyczajowe prawo do życzenia własnego, a które tradycyjnie jest wypowiadane przez solenizanta w myślach już po zdmuchnięciu świeczek.

Różnorodne świeczki na tort

Tort urodzinowy na pierwszy roczek to oczywiście jedna świeczka na torcie, a na kolejnych tortach z każdym rokiem przybywa po jednej świeczce. Niektórzy solenizanci dbają i wymagają coraz to nowych świeczek na tort, ale przychodzi w końcu moment, w którym na te świeczki może zabraknąć miejsca. Jednocześnie trzeba pamiętać, że seniorzy często miewają kłopoty zdrowotne i zdmuchnięcie przez nich kilkudziesięciu świeczek na torcie będzie niewykonalne. Można im oczywiście pomóc, ale można wybrać również świeczki na tort w formie cyferek i ułożyć z nich odpowiednią liczbę celebrowanej rocznicy.