Czy stosowanie sylikonowych form do pieczenia jest szkodliwe?

Nowoczesna kuchnia opiera się na użytkowaniu ogromnej liczby akcesoriów. Dużą popularnością cieszą się formy silikonowe do pieczenia https://sklep.polmarkus.com.pl/formy-silikonowe-do-pieczenia. Jedna często można słyszeć głosy, że nie do końca są one bezpieczne dla zdrowia. Jak jest zatem naprawdę?

Tworzywa sztuczne w kuchni

Nie ma się co dziwić, że we współczesnej kuchni znaleźć można coraz więcej elementów, wykonanych ze sztucznych tworzyw. Są one bowiem nie tylko bardzo praktyczne w zastosowaniu, ale również są dość trwałe i nie niszczą się zbyt szybko. W wielu akcesoriach kuchennych pojawia się silikon. budzący w wielu przypadkach mnóstwo wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa jego stosowania. Nic bardziej błędnego – materiał ten jest zdecydowanie bardziej bezpieczny niż np. naczynia z powłokami nieprzywierającymi, które im więcej posiadają rys tym większe jest ryzyko, że będą one niebezpieczne dla zdrowia.

Silikonowe formy do pieczenia – zalety

Formy silikonowe do pieczenia w warnach kuchennych dają bardzo wiele możliwości, przede wszystkim jeśli chodzi o wykonywanie udanych wypieków. Są niezwykle wygodne w stosowaniu. Błędem jest myślenie, że wysoka temperatura nie oddziałuje zbyt pozytywnie na tego typu akcesoria. Dobre formy silikonowe bez jakichkolwiek uszczerbków są w stanie wytrzymać nawet w temperaturze 230-240 stopni Celsjusza. Ponadto takie formy są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu niż klasyczne formy do pieczenia wykonane z innego rodzaju materiałów.